Co wpływa na skuteczne odchudzanie?

Wszędzie w mediach, forach zadawanych jest masę pytań na temat: „Co to jest i co wpływa na skuteczne odchudzanie”?

Jednak wiele wypowiedzi nie jest zgodnych z sobą. Dlatego postanowiłem, że wyjaśnię Tobie co to tak naprawdę oznacza.

 

Na początku wyjaśnijmy sobie co to jest skuteczne odchudzanie?

To nic innego jak pozbycie się nadmiernych kilogramów drogą wolnej, ale systematycznej pracy nad sobą. Oznacza to, że takie odchudzanie to zmiana sposobu odżywiania i włączenie do życia nieco aktywności fizycznej.

Osoby, które gubią 15 kg w miesiąc niestety mają problemy później z zdrowiem, ponieważ takie katowanie organizmu zmienia całkowicie gospodarkę hormonalną, zakwasza organizm, a to sprawia, że częściej chorujemy, a przecież chcemy się odchudzić, aby być zdrowszym, czyż nie?

Owszem 15 kg w miesiąc to możliwe, jeśli ktoś ma 100 kg nadwagi to początkowo taki spadek jest normalny, gdyż złogów w jelitach jest bardzo dużo, a na początku odchudzania to właśnie jelita są czyszczone z tych złogów i wydalamy sporo wody.

Najważniejszy jest efekt takiego skutecznego odchudzania.

Bowiem nie ma mowy o efekcie jo-jo jeśli odchudzamy się z głową. Waga jest stabilna jeśli nie wrócimy do starych nawyków żywieniowych, a skóra ma czas na to, aby przystosować się do nowego wyglądu, dzięki czemu nie ma efektu obwisłej skóry, a już na pewno nie takiego efektu jak mają osoby, które zrzuciły owszem bardzo dużo kilogramów, ale wstydzą się pokazać na plaży.

 

Na to czy odchudzanie jest skuteczne czy też nie ma wpływ kilka czynników między innymi takich jak:

– Ścisłe trzymanie się diety, a więc nie ma żadnego podjadania, odstępstw od ustalonej diety, ponieważ nawet niewielka zmiana może zaburzyć cały proces odchudzania. Makroskładniki, które przyjmujemy wraz z odpowiednimi przyprawami powoli, ale skutecznie przyśpieszają nasz metabolizm, a właśnie takie odstępstwa od diety znów powodują jego spowolnienie.  O zasadach jakie przyprawy stosować oraz kilka innych wskazówek znajdziesz w temacie „Dieta

Konkretniejsze porady czyli 10 elementów skutecznego odchudzania znajdziesz w moim poradniku, który daję ZA DARMO.

– Trening minimum 3 razy w tygodniu, bo tylko wtedy pozbędziemy się tkanki tłuszczowej tej na której nam najbardziej zależy. Wiele ludzi myśli, że skutecznie schudnie jedząc mniej. Może zgubią kilka kilogramów, jednak te kilogramy to nic innego jak woda, złogi z jelit, a nawet spalanie mięśni.

Otóż to właśnie nie jedzenie to największy błąd ludzi którzy chcą schudnąć, nie mówię już o skutecznym odchudzaniu.. Jedzenie jest nam potrzebne tak samo jak powietrze. Podstawą jest dobrać odpowiednią ilość makroskładników w codziennej diecie i tego się trzymać.

– Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu to również czynnik, który wpływa na odchudzanie. Wszędzie słyszę 1,5 L na dzień wystarczy. To nie prawda, ponieważ, każdy jest inny. Zaleca się 1 L wody na 25 kg ciała jako minimum. Oczywiście jeśli ćwiczymy to powinniśmy wypić jej więcej.

 

Wiele więcej czynników wpływających na SKUTECZNE ODCHUDZANIE znajdziesz w moim poradniku.

Jestem pewny, że jeśli się z nim zapoznasz będziesz wiedział co robić –

PODEJMIJ WYZWANIE

Powodzenia

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: