Woda – najważniejszy czynnik Twojego sukcesu!

Picie wody, a odchudzanie. Czy to ma coś wspólnego? Czy warto zwrócić na to uwagę?

Woda jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jej właściwa ilość w diecie pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn, regulować procesy przemiany materii oraz utrzymać zgrabną sylwetkę. Ile pić wody? Dokładną odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w moim bezpłatnym poradniku

Jaki wpływ ma woda na nasze życie?

Znane powiedzenie mówi, że „woda jest źródłem życia” i jest w tym sporo racji. Bez jedzenia jesteśmy w stanie przetrwać bardzo długo, a brak wody powoduje ogromne szkody w organizmie już po kilku dniach i w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Co wspomaga odchudzanie?

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ok. 2 litrów czystej wody dziennie, jednak niewiele osób o tym pamięta. Najczęściej pijemy kawę, herbatę oraz soki i napoje owocowe, które nie zapewniają nam właściwej ilości płynów w diecie i w niewielkim stopniu nawadniają organizm. Niestety te rodzaje napojów znacznie przyczyniają się do odwadniania organizmu, ponieważ działają moczopędnie. 

Co w takim razie pić na diecie, aby schudnąć? – Niegazowana woda mineralna jest szczególnie zalecana podczas stosowania diety oraz walki ze zbędnymi kilogramami. Dzięki niej szybciej pozbywamy się tkanki tłuszczowej oraz odczuwamy mniejszy głód. I nie są to moje wymysły lecz wynik badań, które prowadziłem wraz z kilkoma moimi podopiecznymi.

Woda, a odchudzanie – Większość diet zaleca wypijanie dużych ilości wody podczas stosowania kuracji odchudzających, gdyż ma ona dobroczynny wpływ na cały organizm. Pijąc wodę znacznie łatwiej zaspokajamy głód, pozbywamy się z organizmu zalegających toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii, a także wspomagamy działanie narządów wewnętrznych m.in. nerek. To wszystko powoduje, że znacznie przyśpiesza nasz metabolizm, a co za tym idzie szybciej zrzucamy zbędne kilogramy.

Czy picie dużej ilości wody wspomaga odchudzanie?

Picie odpowiedniej ilości wody pomaga również pokonać ochotę na podjadanie między posiłkami i sprawia, że mamy znacznie więcej energii. Dobroczynne działanie wody możemy zauważyć już po kilkudniowym, regularnym piciu znacznych jej ilości, kiedy to całkowicie zmienia się nasze samopoczucie np. przestajemy odczuwać niepokój, przestajemy borykać się z bezsennością czy zauważamy różnicę wagi. Dokładną ilość jaką powinniśmy wypijać można obliczyć w moim autorskim darmowym poradniku.  <<< Tutaj możesz go odebrać

Picie wody na odchudzanie – Jeżeli stosujemy kurację odchudzającą, picie wody pomaga nam zapanować nad uczuciem głodu i spożywać mniejsze porcje pokarmów. Wypijanie wody przed posiłkiem powoduje, że nasz żołądek jest już w części wypełniony, przez co znacznie szybciej odczuwamy sytość.

Woda to także szereg niezbędnych, na co dzień minerałów, których nie dostarczamy w odpowiedniej ilości. Ogromną zaletą wody, pomijając kwestie kompleksowego działania na cały organizm jest jej zerowa kaloryczność, która pozwala zaspokoić pragnienie bez obaw o sylwetkę. Inne lubiane przez nas napoje, zwłaszcza słodkie i gazowane mogą zawierać w swoim składzie nawet kilka szklanek cukru, który szybko sieje spustoszenie w organizmie i powoduje znaczne przybierania na wadze.

Co w takim razie możesz zrobić? – Jeżeli myślimy o odchudzaniu powinniśmy szczególnie zastanowić się nad wprowadzeniem dużej ilości wody do naszego codziennego jadłospisu, zapewni nam ona lepsze efekty odchudzania oraz pozwoli łatwiej przejść przez całą kurację.

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: