Jak szybko odzyskać formę po świętach?

Święta, święta to czas radości, ale także zwiększonej ilości jedzenia na naszych stołach... I nie ma w tym nic złego, święta wielkanocne są raz w roku i jak najbardziej można sobie pozwolić na nieco przyjemności.

Jestem prawie pewien, że mało kto odmówi sobie smakołyków, to normalne.

Wystarczy pamiętać, że stosunkowa duża ilość jedzenia w tak krótkim czasie odłoży się zwykle na brzuchu, ale nie nerwowo, to nie jest tylko tłuszcz bo tak szybko przybrać tłuszczu się nie da, podobnie jak tak szybko się jej nie da zrzucić.

Jest to po prostu nadmiar wody w organizmie. Jak więc poradzić sobie z nią po świętach, czyli jak szybko odzyskać formę po świętach?

Od wtorku do czwartku, a nawet piątku czyli 2-3 dni nie jeść posiłków z węglowodanami (pieczywo, makarony, ryż, i inne) .

Posiłki więc powinny się składać głównie z białek i tłuszczy(sałatka z kurczakiem, ryby, migdały, orzechy wszelkie, np pierś kurczaka w orzechach mmm pycha). Dodatkowo bardzo ważne to picie około 4-5 litrów wody. Tylko wtedy pozbędziesz się nadmiaru wody w organizmie.... nie ufasz? Sprawdź już w wtorek :)

Polecamy: Jak Urządzić Zdrową Imprezę?

Kolejne 2-3 dni nadal zalecam unikać węglowodanów, soli która zatrzymuje wodę jak pewnie wiesz, a spożycie wody możesz ograniczyć do swojej ilości czyli około 1 L na 25 kg ciała.

Stosowałem tą metodą w ostatnich 2 latach po świętach Bożego Narodzenia i efekt był świetny. W zeszłym roku po świętach miałem 1 kg mniej :)

Dużo więcej materiałów, sposobów i moich doświadczeń znajdziesz klikając tutaj.

 

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: