Kilka sprawdzonych porad: jak szybko i skutecznie schudnąć?

Witam Cię serdecznie drogi czytelniku.

Pewnie wiele razy zastanawiałeś się jak szybko i skutecznie schudnąć?

Generalnie powiem Ci, że nie ma możliwości jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, dlatego postanowiłem właśnie napisać ten wpis.

Tak na prawdę, jeśli śledzisz mojego bloga to już w dużej części wiesz jak to zrobić, ale dziś chciałbym spiąć to wszystko w jedną całość właśnie w tym wpisie.

 

Najważniejsze i kluczowe odpowiedzi na pytanie: jak szybko i skutecznie schudnąć?

 

1) Najważniejsze znaczenie w CAŁYM procesie zmiany sylwetki ma CEL i MOTYWACJA.

Bez tego nigdy nie zaczniesz skutecznego odchudzania.

Nie wiem czy o tym wspominałem, ale to może ci pomóc w kwestii pytania jak szybko i skutecznie schudnąć w aspekcie celów, spróbuj wyobrazić siebie z tym brzuchem za dwa lata. Następnie stwórz obraz siebie z wymarzoną sylwetką i zobacz jak twoja płeć przeciwna mówi, ale Ty jesteś sexi, poczuj to jak Cie podrywają, zobacz jak łatwo Ci się biega, jak lżej się czujesz.

Następnie zapamiętaj te emocje i w każdych sytuacjach, w których życie Cię będzie odciągać od tego celu (np. podjadanie) poczuj te emocje zobacz te dwa różne obrazy i wybierz właściwe działanie.

 

2) Dieta, ale bez głodówek.

Tak…. ostatnio poświeciłem wpis na ten temat, nie ma sensu robienia głodówek spalisz tylko mięśnie, a nie tłuszcz i potem grubniesz, a to właśnie przyrost mięśni powoduje większe dzienne zapotrzebowanie na makroskładniki.

Tak w totalnym skrócie, ale dość ważnym jak nie najważniejszym aspektem w odpowiedzi na pytanie: jak szybko i skutecznie schudnąć?

To dieta powinna być rozdzielona na 5 posiłków każdego dnia z tego ten ostatni nie powinien być spożywany później niż 3 godziny przed pójściem spać.

Oczywiście warto dodawać przyprawy, jakie przyprawy stosować dowiesz się z mojego darmowego poradnika pt: „10 Elementów Efektywnego Odchudzania”

Tak naprawdę ważne żeby dieta była dobrze zbilansowana w odpowiednią ilość makro składników z lekkim deficytem węglowodanów oraz z lekkim zwiększeniem spożywania białek. Bardzo ważne jest przestrzeganie diety to ona jest odpowiedzialna za to JAK SZYBKO I SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ.

Dieta powinna być tak dobrana, abyś nie czuł dyskomfortu, ponieważ jeśli będzie ona uciążliwa dla Ciebie to prędzej czy później wrócisz do dawnej sylwetki. Zadając sobie pytanie: „Czy jestem w stanie stosować taką dietę do końca życia” jeśli odpowiesz TAK to tylko kwestia czasu, abyś doszedł do swojego celu.

 

 

3) Ćwiczenia.

Odpowiadając na pytanie jak szybko i skutecznie schudnąć?

W kontekście ćwiczeń, trzeba poruszyć również inne pytania takie jak:

Czy chciałbym tylko pozbyć się tkanki tłuszczowej? Lub

Czy chce przybrać suchej masy mięśniowej przy okazji spalając tkankę tłuszczową?

Te dwa fundamentalne pytania bardzo pomogą Ci w wyborze ćwiczeń. Generalnie tak jak już wspomniałem powinno się ćwiczyć godzinę dziennie (UWAGA powinieneś dodać sobie jeszcze około 15 minut na rozgrzewkę, ponieważ jest to bardzo ważna część treningu ).

I teraz, jeżeli chcesz pozbyć się kilogramów i nie zależy Ci na tym, aby zyskać na sile lub po prostu utrzymać ją na tym poziomie co teraz to po prostu rób sobie trening cardio, (czyli naprzemienne dawki intensywnego wysiłku (np. pajacyki) i mniej dynamicznego (np. trucht)) oraz treningi interwałowe, (czyli na zmianę bardzo szybkie tempo i bardzo wolne tempo), lecz jeśli chcesz robić masę mięśniową polecam trening siłowy przy użyciu obciążeń, a po takim treningu przejść do treningu cardio (zanim jednak użyjemy ciężaru WAŻNE jest to żeby nauczyć się techniki wykonywania ćwiczeń).

 

Podsumowując odpowiedzi na pytanie jak szybko i skutecznie schudnąć?

Ważne w tym wszystkim jest konsekwencja i mocny cel oraz wnikliwe zapoznanie się z prawidłowymi technikami ćwiczeń. Długo myślałem nad tym jak odpowiedzieć na pytanie: jak szybko i skutecznie schudnąć?

I stwierdziłem, że można szybkie odchudzanie porównać do zjadania słonia, po prostu słonia trzeba zjeść po kawałku, inaczej nigdy w całości go nie zjemy, tak samo jest z odchudzaniem małe zmiany i czas robią duże postępy.

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: