Dlaczego nie należy chudnąć zbyt szybko?

Pewnie masz podobnie jak ja, że decydujesz się na odchudzanie i chcesz, by zbędne kilogramy zniknęły jak najszybciej !

Wstajesz rano, pędzisz na wagę w nadziei, że wynik będzie mniejszy niż wczoraj, mierzysz się i uznajesz, że to nie ma sensu bo nie widać rezultatów. Mówisz, że nie dasz rady bo inni zrzucają 10 kg w miesiąc, a Tobie to idzie powoli.

Nie zazdroszczę tym osobom, które tak szybko zrzuciły kilogramy, naprawdę. Owszem taki wynik jest możliwy, szczególnie kiedy mamy do czynienia z ogromną nadwagą. Oczywiście możesz wyliczyć ile jesteś w stanie zrzucić czystego tłuszczu w ciągu jednego miesiąca. Od razu będziesz wiedział dlaczego u Ciebie idzie to wolniej.

Jest to część mojego darmowego poradnika, którego znajdziesz gdzieś po prawej stronie lub po prostu kliknij sobie tutaj>>>>>Darmowy Poradnik

Tak szybka utrata kilogramów zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo po zakończeniu diety, a jeśli osoba ta powróci do diety wcześniejszej efekt ten ma pewny. Im bardziej rygorystyczna jest dieta, tym bardziej organizm zwalnia metabolizm, a za pomocą odpowiednich metod jesteś w stanie przyśpieszać swój metabolizm i to właśnie chcę Ci przekazać na tym blogu.

Właściwe tempo chudnięcia to 0,5 do 1 kg na tydzień, tak jak wspomniałem zależy to od wielu czynników, a między innymi od tego ile mamy tkanki tłuszczowej do zrzucenia. Nie jest to może zbyt duży wynik, ale w zamian masz szansę na utrzymanie swojej sylwetki i pewność, że schudniesz zdrowo.

Więc jeśli chcesz, by efekt odchudzania był stały, przygotuj się na długofalowy proces. Owszem możesz to zrobić szybko, ale po co skoro za chwilę będziesz w punkcie wyjścia. Nie wspomnę o tym, że takie wahania wagi są bardziej szkodliwe dla Twojego organizmu niż stabilna nadwaga, ponieważ takie stany ogromnie mieszają w Twojej gospodarce hormonalnej.

Dlaczego więc diety cud są nie zdrowe? Przecież one są takie cudowne… Niebawem czeka Cię wesele czy też inna ważna okazja, a Twoja ulubione ubrania są już za małe, bez wahania zabierasz się za szybką dietę cud. I fakt widzisz ten świetny efekt, huu i to w miesiąc. Co mi będzie ktoś opowiadał, że mam się rok odchudzać. Ubierasz swoje ulubione ubrania, bawisz się świetnie na imprezie, a potem wchodzisz na wagę i znów to samo. Czy było warto? Może…. ale Twoje zdrowie wiele na tym ucierpiało. Specjaliści ostrzegają, że szybkie diety cud powodują jedynie pozbycie się wody z organizmu i niewiele mają wspólnego z odchudzaniem, czyli redukcją tkanki tłuszczowej.

Podsumowując:

Czy to diety krótkotrwałe czy też jednostronne (np. grejpfrutowa) lub monotonne niosą za sobą pewne konsekwencje. Z reguły są zbyt rygorystyczne i niewłaściwie zbilansowane, stąd prawie pewny jest po nich efekt jo-jo. Niosą też za sobą inne zagrożenia takie jak pozbawienie organizmu wielu niezbędnych składników odżywczych jak magnes, potas, żelazo.

podtekstem

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: