Nie mogę schudnąć – co należy zrobić ?

Cześć dzisiaj podam ci konkretne trzy wskazówki dotyczące problemu, z którym boryka się spora część ludzi „nie mogę schudnąć” czyli jak zrobić żebyś nie musiał tego mówić.

Po pierwsze zastanów się dlaczego nie możesz schudnąć…

Od razu mówię że każdy jest w stanie jeśli naprawdę tego chce i posiada wiedzę jak to zrobić. Dobra przejdźmy teraz do analizy tego co już zrobiłeś w kierunku odchudzania.

Jaki wpływ na to że nie mogę schudnąć ma odżywianie?

Polecamy: Skuteczne ćwiczenia palące tłuszcz

Nie wiem czy wiesz ale w ciągu roku zjadamy przeciętne kilka kilogramów (nie dotyczy to moich stałych czytelników) sztucznych i chemicznych składników które znajdują się w konwencjonalnych artykułach spożywczych, wszystkie one mają wpływ na spowolnienie przemiany materia, a to z kolei przekłada się na problem typu: nie mogę schudnąć.

Moja dobra rada popatrz się na skład produktów oraz w miarę możliwości wybieraj ekologiczne produkty , można też poszukać kontaktów na wsi.

Jaki sól wpływa na problem typu: nie mogę schudnąć?

To jest naprawdę duży problem ponieważ sól jest w naszej kulturze prawie wszędzie, i dla nas ona może wywołać słowa „nie mogę schudnąć a wciąż mniej jem …”. Dlaczego mówię, że to poważny problem, a no dlatego, że generalnie powinniśmy spożywać jej pół łyżeczki dziennie, a tym czasem używamy jej dziennie w okolicach 2 łóżek stołowych.

Wydawać by się mogło, że mało, ale jednak dla naszego odchudzania jest to dużo ponieważ organizm w ten sposób gromadzi wodę, aby ta sól wydalić. Dodatkowo sól wpływa niekorzystnie na nasze ciśnienie tętnicze mogąc je podwyższać.

Moja rada ograniczyć sól . Postanów to i wytrwaj w tym.

Tłuszcze czyli jak rozsądnie je wybierać i spożywać żeby potem nie mówić że nie mogę schudnąć?

Powiem tyle na ten temat nie wolno popadać w skrajność, ponieważ tłuszcze zwierzęce są potrzebne do tworzenia np. . komórek mózgowych, nie mniej jednak właśnie zwierzęcy powinniśmy ograniczać, a w zamian za to zastępować go roślinnym.

Generalnie chodzi tutaj że jest on potrzebny żeby się przyswajały witaminy i minerały które w późniejszych etapach mogą być odpowiedzialne za odchudzanie, to właśnie brak w diecie tłuszczy lub ich nadużycie może doprowadzić do tego, że nie możemy schudnąć.

Jeden z częstych powodów dlaczego nie możemy schudnąć za dużo węglowodanów.

Polecamy: Dietetyczny omlet na słodko jako przykład fajnego śniadania.

Jest to bolączka naszych czasów , wszędzie mamy dużo węglowodanów, te z kolei jeśli ich nie spalimy przerabiają się na tłuszcz, już o tym pisałem na blogu możesz to znaleźć w „(tutaj link do Arta) „.

Teraz ci powiem coś ciekawego jak sprawdzić czy nie mamy za dużo węgli szczególnie tych prostych. Jeśli zjemy spaghetti i poczujemy się otępiali i będziemy mieć ochotę na coś słodkiego to własnie jest ten moment do tego aby zaprzestać jedzenia prostych węglowodanów i tutaj własnie mamy do czynienie z problemem „nie mogę schudnąć” .

Rozwiązanie go jest proste zamień węglowodany proste na złożone i zamień zwykły makaron na pełnoziarnisty i unikaj białego pieczywa.

OK. Dowiedziałeś się dziś trochę jak rozwiązać problemy typu nie mogę schudnąć, mam nadzieje, że coś Ci się rozjaśniło szczególnie jak jesteś tutaj pierwszy raz, mam nadzieje i jestem przekonany, że moi stali czytelnicy nie mają tego problemu.

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: