Jak szybko schudnąć?

Picie dużej ilości płynów
Ważne zawsze, nie tylko podczas diety. Picie dużej ilości płynów pobudza przemianę materii, a więc pomaga szybko schudnąć, a nawet pomaga zadbać o cerę!  Pij co najmniej 2 litry dziennie lub więcej.
Ja jak mam dosyć wody piję czystek: http://jakdobrzeschudnac.pl/suplementy/czystek.html

Brak absolutnych zakazów
Trudno jest trzymać się diety, w której trzeba zrezygnować ze wszystkich ulubionych produktów. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia np. bez frytek lub paru kostek czekolady, pozwól sobie na to odstępstwo tylko raz w tygodniu. Ważne jest późniejsze zrównoważenie bilansu, najlepiej poprzez dodatkową porcję ruchu!

Warzywa służą zdrowiu!
Jedz tyle warzyw, ile zechcesz – zawierają niewiele kalorii. Surowe warzywa wydają Ci się zbyt nudne? Możesz je podawać z niskotłuszczowym dipem, który oferuje np firma Walden Farms:
http://jakdobrzeschudnac.pl/suplementy/dip.html

Zero kalorii w szklance
Picie płynów jest ważne i zdrowe, jednak nie każdy napój jest dobry. Ze swojego jadłospisu wyklucz colę, soki i słodzone napoje, a zaoszczędzisz zbędne kalorie i będziesz szybciej chudnąć.

Uwolnij się od stresu
Również stres prowadzi do tycia. Im więcej hormonów stresu we krwi, tym łatwiej odkładamy tłuszcz. Zafunduj sobie rytuały odprężające, np. wizytę w saunie, masaż lub sport.
Zaplanuj jadłospis
Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy świadomie zaczynają zwracać uwagę na wszystko, co jedzą w ciągu dnia. Ograniczaj się do głównych posiłków i unikaj ciągłego podjadania. Jeśli nie możesz całkowicie zrezygnować z przekąsek, zaplanuj je rano i po południu (oczywiście powinna składać się z owoców i warzyw, a nie z ciasta i czekolady!). W przypadku, gdy cały czas masz apetyt na przekąskę, możesz sięgnąć po batona białkowego lub shake białkowego. Z pewnością będzie to dużo lepsze rozwiązanie. Ja noszę przy sobie batona i w razie napadu nieplanowanego głodu sięgam po niego właśnie. Alternatywą mogą być zdrowe tłuszcze jak np. orzechy nerkowca, pistacje.

Orzechy nerkowca: http://jakdobrzeschudnac.pl/suplementy/nerkowiec.html
Baton: http://jakdobrzeschudnac.pl/suplementy/baton.html

Uwaga na efekt jo-jo!
Osławiony efekt jo-jo: dopiero co schudliśmy 5 kilogramów, a już przybywa nam 10 kilogramów w biodrach. Nie musi tak być! Ten problem pojawia się wtedy, kiedy osoba odchudzająca się przesadza z ograniczaniem kalorii. Nie ograniczaj przesadnie kalorii, ponieważ może to prowadzić do obniżenia podstawowej przemiany materii (spalamy mniej kalorii, nawet jeśli dużo się ruszamy). Obowiązuje zasada, aby nie ograniczać więcej niż 700 kalorii przez dłuższy okres czasu.

Pamiętaj o aktywności!
Sport i aktywność fizyczna ułatwiają dietę i pozwalają na szybkie schudnięcie. Im więcej ruchu, tym większa jest Twoja podstawowa przemiana materii i łatwiej możesz pozbyć się nadliczbowych kilogramów.

 

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: