Czy cynamon wpływa na odchudzanie?

Dlaczego warto spożywać cynamon podczas odchudzania…. I nie tylko ?

Jak wspomniałem w moim nagraniu, w którym mówiłem o różnych sposobach na przyspieszenie metabolizmu cynamon stabilizuje poziom insuliny w krwi, a stały poziom cukru i insuliny powoduje, że zmniejszenie masy ciała jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo dzięki niemu poczujesz się bardziej pobudzony w ciągu dnia.

Według badań, aby odczuć działanie cynamonu na odchudzanie zaleca się stosować minimum 1-2 łyżeczki dziennie, a 2 łyżeczki tej przyprawy to 2,5g błonnika.

Jednak chciałbym dziś nieco rozwinąć wpływ cynamonu na odchudzanie oraz jego pozostałe cenne właściwości:

1) Insulina

Badania wykazały, że właśnie cynamon może regulować poziom cukru we krwi, ponieważ zawiera on związki, które zmniejszają skoki insuliny i pomagają ją organizmowi wykorzystać bardziej efektywnie. Co za tym idzie spowolniony jest proces wchłaniania glukozy z jelit. Zapobiega też zwiększeniu się magazynowania tłuszczu. No i przede wszystkim podkręca również nasz metabolizm, co zapobiega transformacji cukrów do tłuszczu.

2) Sytość

Cynamon ma również wpływ na nasz apetyt oraz pomaga rozpuścić tłuszcz w jamie brzusznej. Opóźnia przechodzenie pokarmu z żołądka do jelit, co powoduje poczucie sytości. Dzięki temu nie będziemy się już przejadać.

3) Węglowodany

Również na proces przetwarzania węglowodanów ma wpływ spożywany cynamon. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że otyłość brzuszna jest właśnie bardziej wrażliwa na działanie cynamonu, niż inne części ciała.

4) Trawienie

Regularne spożywanie tej przyprawy pozwoli nam utrzymać nasz system trawienny w odpowiednim stanie co jest warunkiem kontroli wagi. Łagodzi żołądek oraz jelita, poprawia funkcję jelita grubego poprzez zmniejszenie ilości gazów i wzdęć. Łagodzi biegunki, nudności i zaparcia. Przede wszystkim przyczynia się do wyrzucania nagromadzonych toksyn z organizmu.

5) Cellulit

Cellulit spowodowany jest wzrostem poziomu cholesterolu we krwi, co niestety prowadzi do niedoskonałości skóry. Cynamon nie tylko pomaga w walce z tkanką tłuszczową, ale też może pomóc w minimalizacji cellulitu.

Teraz już kiedy znamy większość zalet tej przyprawy możemy sobie odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie:

Czy cynamon wpływa na odchudzanie? 

Osobiście używam tej przyprawy każdego dnia, ponieważ badania mówią jasno o jego wpływie. Przede wszystkim regulacja poziomu insuliny z punktu widzenia mojego jest bardzo ważna. Co ciekawe cynamon może pomóc osobom, które zadają pytania jak schudnąć z brzucha, gdzie znów badania wykazały, że tłuszcz na brzuchu poddaje się cynamonowi dużo łatwiej, niż jakikolwiek inny.

Oczywiście nie należy spodziewać się jakiś spektakularnych efektów od spożywania samego cynamonu jeszcze nikt nie zrzucił 30 kg, ale mając kilka takich naturalnych wspomagaczy jak cynamon na odchudzanie, możemy przyspieszyć cały ten proces.

Jest to tania i popularna przyprawa dostępna w każdym sklepie, dlatego polecam Tobie spożywanie tej przyprawy i korzystanie z jej właściwości

Polecane wpisy

Dawid Pławecki Opublikowane przez: